Primarul Turbăceanu: Ne-am dori să ne luăm apa înapoi

[post-views]

Primăria Baia de Fier luptă în instanță pentru a recupera rețeaua de alimentare cu apă de la societatea Aparegio.

De-a lungul anilor au tot fost scandaluri, în această localitate, ca urmare a lipsei apei, nepotabilității ei sau a facturilor mari.

Primarul Dumitru Turbăceanu a deschis două procese în instanță: unul pentru rezilierea contractului cu Aparegio, altul împotriva emiterii unor facturi pe UAT pentru consumul din satul Cernădia.  

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: