Primarul PSD al municipiului Motru spune că AUR ar trebui lăsat la guvernare, pentru a arăta ce poate face.
“ Dacă lumea vrea AUR pe masă, în casă, de ce să nu lăsăm să aibă AUR și la guvern. Să aibă un guvern de aur, că poate așa va fi lapte și miere” afirmă Cosmin Morega.
Reacția vine după ce partidul lui George Simion a decis rezultatul votului de luni seară, din parlament, pentru Guvernul Veștea, care a picat la vot, nefiind suficientă susținerea PSD.
Cosmin Morega este de părere că se forțează organizarea de alegeri anticipate și nu crede că varianta unui guvern minoritar, propusă de PNL, poate rezista.