1 milion de euro pentru montarea de centrale termice în instituțiile publice din Motru

[post-views]

Este forfotă în municipiul Motru, unde în toate zonele se lucrează la rețeaua de gaze sau la montarea de centrale în  apartamente, ca urmare a închiderii  definitive a Uzinei de Agent Termic.

Primarul Cosmin Morega spune că, imediat ce bugetul local va fi aprobat, va începe montarea centralelor termice la cele 13 instituții publice din subordine.   

”După votarea bugetului demarăm montarea centralelor în școli și grădinițe, apoi la primărie și poliția locală. Va fi o muncă colosală pe repede înainte” afirmă edilul.  

Cosmin Morega evaluează la circa 1 milion de euro costul montării de centrale termice în toate instituțiile publice din subordinea primăriei. Vor fi folosite aceleași instalații- țevi și calorifere- cu modificările tehnice aferente.  

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: