07:00 Doi noi medici la spitalul din Târgu Jiu

[post-views]

În urma concursurilor organizate de Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu, în luna decembrie 2025, echipa medicală a fost completată cu doi medici în specialitatea Anestezie și Terapie Intensivă (ATI), angajați cu contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată.

Cei doi medici sunt George Labau, specialist ATI și Anca Vatau, medic rezident, ultimul an, specialitatea ATI.

”Cei doi medici s-au format în cadrul Universității de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” Timișoara și au efectuat rezidențiatul la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” Timișoara, una dintre cele mai importante unități medicale universitare din țară. Le urăm bun venit în colectivul spitalului și mult succes în activitatea profesională!” a transmis managerul Dumitru Vienescu.

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: