Nicușor Dan a fost huiduit, la Madrid, la finalul unei întâlniri cu o parte din comunitatea românilor din Spania. Câteva persoane au scandat „Rușine!” și „Turul doi înapoi!”.
”Românii din Spania poartă în suflet o dorință arzătoare de schimbare pentru țara lor. Dacă vrem să îi aducem înapoi acasă, trebuie să le auzim vocea, să înțelegem speranțele lor și să acționăm pentru a le împlini”, a scris Nicușor Dan la un video care arată că a vizitat câțiva români, ce lucrează pe un șantier.
Nu toți românii din Spania l-au primit, însă, bine pe primarul Capitalei. La o reuniune cu aceștia, câteva persoane au început să îl huiduie și să strige sloganuri asociate cu AUR și fostul candidat Călin Georgescu. Aceștia au strigat „Turul doi înapoi” și „Rușine să vă fie!”, în timp ce fluturau steagul României, arată ziare.com.