Bunoaica: Nu trebuie, acum, să ne războim între noi

[post-views]

Consilierii locali AUR, care au votat viceprimari PSD, vor fi dați afară din partid, a anunțat conducerea județeană a organizației politice.

Una dintre situații a apărut la Godinești, acolo unde organizația AUR este condusă de liderul sindical din minerit Nicu Bunoaica. Acesta recunoaște votul pentru viceprimarul PSD și spune că decizia a fost luată pentru binele comunității.  

Bunoaica nu crede că vor fi excluși din AUR consilierii locali care votează viceprimari PSD.

”Nu trebuie, acum, să ne războim între noi. Cine a declarat acest lucru nu știe ce vorbește” afirmă liderul sindical.  

Nicu Bunoaica mai spune că, la Godinești, consilierul AUR are o relație bună cu primarul și viceprimarul de la PSD. Se face front comun inclusiv pentru atragerea unor investitori în comună.

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: