Primarul municipiului Motru susține că a găsit, la locuința sa, aparatură de monitorizare video, cu care ar fi fost supravegheat.
Cosmin Morega dă vina pe adversarii care îi fac reclamații la instituțiile statului.
”Casa mea a fost supravegheată luni de zile de mașini lăsate la întâmplare prin fața casei”, susține primarul.
Morega spune că este o ”încercare de intimidare” și acuză o complicitate între persoane influente din municipiul Motru și șefi de instituții de control.
Cosmin Morega susține că același mod de operare ar fi fost folosit și împotriva unor persoane care au deschis afaceri în Motru.
”Au fost capabili să filmeze, să înregistreze. Numai ca să-i sperie pe oameni”, mai spune edilul.