Guvern fără PNL și USR? Primar: N-am avut niciun sprijin de la cele două partide. Nu poate fi mai rău

[post-views]

Faptul că PNL și USR vor în opoziție îi lasă reci pe social-democrații din teritoriu. ”Nu am avut niciun sprijin de la cele două partide” spune Cosmin Morega, primarul PSD al municipiului Motru.

În opinia sa, se va găsi, într-un final, varianta optimă de guvern, care să pună accent pe investiții.

Morega spune că atât PNL cât și USR au procente mici, dar, în ultimele 10 luni de guvernare, USR a fost partidul ”cel mai câștigat”.

Cosmin Morega are încredere că următorul guvern, dacă va fi realizat în jurul Partidului Social-Democrat, va debloca economia și va stopa declinul social.

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: