Stamatoiu: Din noul guvern n-ar trebui să mai facă parte USR

[post-views]

Demiterea Guvernului Bolojan a fost un lucru firesc, pentru că 80% din populație își dorea acest lucru, afirmă primarul PSD al comunei Scoarța, Ion Stamatoiu.

În opinia sa, într-un final, Ilie Bolojan nu va avea susținerea necesară în propriul partid pentru rămânerea în opoziție. Stamatoiu consideră că USR nu ar trebui să mai facă parte din viitorul  Executiv.

”Din acest nou guvern nu ar trebui să mai facă parte USR, având în vedere că procentul lui la nivelul de guvern, deși era cel mai mic, deținea monopol, ministere importante” explică primarul.

Ion Stamatoiu este optimist că o eventuală coaliție de guvernare PSD-PNL-UDMR ar veni cu măsuri mai bune pentru români.

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: