Sediul Poliției Târgu-Cărbunești a fost modernizat cu bani din Planul Național de Redresare și Reziliență. Valoarea proiectului s-a ridicat la peste 6,7 milioane de lei.
„La data de 17 octombrie 2025 a fost realizată recepția la terminarea lucrărilor la obiectivul de investiție cu titlul ,,Reabilitarea și modernizarea în vederea creșterii eficienței energetice a clădirii Poliției orașului Târgu-Cărbunești”, nr. C5-B2.2.b76, în cadrul Planului Naţional de Redresare şi Rezilienţă/Componenta 5 – Valul renovării/Axa 2 – Schema de Granturi pentru eficienţă energetică în clădiri publice/Operaţiunea B.2. – Renovarea energetică moderată sau aprofundată a clădirilor publice, care a fost depus de către Ministerul Afacerilor Interne, în calitate de Lider de parteneriat și Inspectoratul de Poliție Județean Gorj, în calitate de Partener (Beneficiar). În cadrul proiectului au fost desfășurate activități de renovare energetică aprofundată a clădirii publice în care își desfășoară activitatea Poliția Orașului Târgu-Cărbunești. Investiția s-a ridicat la peste 6,7 milioane de lei” a transmis IPJ Gorj.

