Noile centuri ocolitoare. Anunțul șefului CJ Gorj

[post-views]

A început asfaltarea unui drum județean de 44 de kilometri, ce leagă comunele Brănești și Hurezani.

Investiția se realizează grație unei finanțări europene obținute de Consiliul Județean Gorj.

 ”Sperăm ca, până la sfârșitul anului, cele două straturi de asfalt să fie așternute, după care, se va începe și partea de lucru la rigole și accesul la proprietăți” spune Cosmin Popescu, președintele Consiliului Județean Gorj.

Mai multe drumuri județene, ce însumează peste 50 de kilometri, așteaptă ordinul de începere, în această vară.

Cosmin Popescu anunță că, săptămâna viitoare, se va semna și contractul pentru cele trei centuri ocolitoare ale localităților Motru, Bălești și Bumbești Jiu.

Articole similare:

Aristică Coiculescu, primarul PSD al comunei Arcani, consideră că s-a prelungit prea mult criza politică de la...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: