07:31 Daruri oferite de preoți copiilor internați în spitalul din Târgu-Cărbunești

[post-views]

Preoții Parohiei ”Sfântul Anton Ivireanu” din Târgu-Cărbunești le-au făcut o bucurie copiilor internați în secția de Pediatrie a spitalului din localitate, în pragul sărbătorilor pascale.

Printre picături, am fugit cu câteva daruri și la cei care de Învierea Mântuitorului Nostru Iisus Hristos nu o să fie acasă alături de familie, ci o să rămână spitalizați pe secția de Pediatrie. Ucenicii noștri, Mihai, Luca, David și Matias, ne-au ajutat să ducem cadourile. Multă sănătate tuturor”, este mesajul postat pe pagina de Facebook a parohiei.

Articole similare:

Aristică Coiculescu, primarul PSD al comunei Arcani, consideră că s-a prelungit prea mult criza politică de la...

[post-views]

Lucrările ample de reabilitare a Colegiului Național “Tudor Vladimirescu” din Târgu-Jiu ar urma să fie finalizate până...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: