08:09 Programul de Paște la CE Oltenia

[post-views]

Programul de Paște, la Complexul Energetic Oltenia va fi, cel mai probabil, la fel ca-n anii trecuți. Astfel, minerii vor întrerupe activitatea în cariere la finalul schimbului trei, în Joia Mare. Vineri, sâmbătă, duminică și luni vor sta acasă. În termocentrale, va fi asigurat personalul necesar pentru funcționare.

  • „Încă nu s-a luat o decizie cu privire la programul de lucru, însă lucrurile sunt stabilite în proporție mare. Se va merge, cel mai probabil, pe același program pe care s-a mers în anii trecuți. Astfel, oamenii vor fi liberi începând din momentul retragerii schimbului trei de joi, urmând a reveni la muncă marți, asta în cazul în care nu vor exista evenimente neprevăzute”, au declarat surse din cadrul companiei pentru gorjonline.ro

Articole similare:

Cărbunele nu are foarte mulți prieteni la București, mai ales în Guvernul României, recunoaște deputatul PSD Claudiu...

[post-views]

O alianță PNL-USR ar fi benefică pentru România și pentru Gorj, afirmă Constantin Brănescu, unul dintre liderii...

[post-views]

Interviurile Infinit FM din data de 10 iunie 2026. Invitați: Nicolae Davițoiu (PMP) și Ion Ișfan

...
[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: