Pensionarii stau la coadă ca să revină în CE Oltenia. Lider: Este o afacere care înflorește

[post-views]

Pensionarii stau la coadă ca să revină în Complexul Energetic Oltenia. Unii dintre ei au revenit chiar pe posturi de directori, a afirmat în emisiunea Interviurile Infinit FM, Manu Tomescu, fost vicepreședinte al Sindicatului Energia Rovinari.  

În opinia sa, o astfel de atitudine a administrației CEO, de a aduce înapoi la lucru pensionari, îi descurajează pe noii angajați,  care au contracte pe perioadă determinată de 3 ani.

”La Termocentrala Rovinari sunt cereri depuse, se ceartă între ei, de ce l-ai primit pe ăla iar pe mine nu m-ai luat” a povestit Tomescu.  

Manu Tomescu a mai spus că a rămas uimit să vadă că revin la lucru în CEO și șefi și s-a întrebat dacă într-adevăr compania are nevoie de ei.

”S-a făcut o afacere, care înflorește în companie. Le convine și politicienilor, pentru că trebuie primite telefoane de sus” a declarat fostul sindicalist.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: