Pensiile minerilor, recalculate pe minus. Ce spun liderii PSD și PNL

[post-views]

Majoritatea foștilor mineri a primit decizii de recalculare a pensiei pe minus. Disperați, oamenii ajung la Casa de Pensii Gorj pentru a cere lămuriri.

Senatorul Ion Iordache, președintele Partidului Național Liberal Gorj, spune că problema trebuie rezolvată la Ministerul Muncii, condus de PSD.

”Chiar dacă calculul este pe minus, nu va primi nimeni mai puțin” afirmă parlamentarul.

Mihai Weber, președintele PSD Gorj, spune că 3,8 milioane de români vor primi bani în plus la pensie în urma recalculării și amintește că, pe vremea guvernării PNL-USR, s-a făcut o singură creștere a punctului de pensie, și aceea cu doar 14%  și nu 40% cât prevedea legea.  

Articole similare:

Grav accident de circulație, sâmbătă, în comuna Polovragi. O mașină a intrat într-un parapet de beton, într-o...

[post-views]

Dragoș Pîslaru a transmis, sâmbătă, că, în calitate de ministru al Investițiilor și Proiectelor Europene, a încasat,...

[post-views]

Persoana găsită decedată, sâmbătă, în râul Jiu, pe raza comunei Drăguțești, este din orașul Rovinari și se...

[post-views]

Un cadavru a fost observat plutind pe râul Jiu, sâmbătă, pe raza comunei Drăguțești. Poliția anunță că...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: