RECLAMA TA AICI

Contactează echipa de marketing pentru a obține o oferta personalizată


DESIGN & REDESIGN WEBSITE

Dolce Vita Ballroom

Evenimente

RECLAMA TA AICI

Contactează echipa de marketing pentru a obține o oferta personalizată


DESIGN & REDESIGN WEBSITE

Dolce Vita Ballroom

Evenimente

Lider: Toți ”determinații” vor rămâne pe drumuri

Președintele Federației Naționale a Muncii, Constantin Crețan, este convins că toți angajații pe perioadă determinată, din cadrul Complexului Energetic Oltenia, “vor rămâne pe drumuri”.

Liderul sindical acuză că, la baza deciziei de încetare a contractelor de muncă a 124 de angajați pe perioadă determinată, de la 1 iulie, au stat criterii precum: relații, cunoștințe și carnete de partid. Crețan amintește că a atras atenția că vor urma ”epurări politice” din rândul noilor angajați.

Constantin Crețan este convins că, după alegerile prezidențiale și parlamentare, toți angajații pe perioadă determinată vor fi dați afară din Complexul Oltenia, și îi acuză pe liderii marilor sindicate pentru lipsa de reacție.

Articole similare:

Ultima oră:

Alte articole:

Evenimente recomandate:

„One Step to Infinity. Brâncuși – UNESCO 2024”

Este ziua în care operele lui Constantin Brâncuşi de la Târgu-Jiu vor fi incluse în Patrimoniul Mondial UNESCO.

Plasare produse:

INFINIT HITS: