Ion Tudor îl susține pe Victor Ponta. ”Este copt de data asta”

[post-views]

Un grup de voluntari s-a constituit, la Gorj, în vederea susținerii candidaturii lui Victor Ponta la alegerile prezidențiale.

Unul dintre ei este Ion Tudor, fost șef la Protecția Consumatorului, Poliția Locală sau la Secția Drumuri Naționale, în prezent pensionar.

Tudor a fost la București atunci când Ponta și-a depus candidatura la Biroul Electoral Central și spune că-l susține pentru că este omul care, atunci când promite, face.

Ion Tudor afirmă că Victor Ponta ”este copt de data aceasta”. În opinia sa, este candidatul la prezidențiale ”cu cea mai mare experiență politică internă și internațională”.  

Tudor nu-l agreează pe Crin Antonescu, candidatul alianței PSD-PNL-UDMR, pe care-l consideră ”absent” și ”un om care nu-ți inspiră nimic”. Nici pe George Simion și Nicușor Dan nu-i vede potriviți pentru scaunul de la Cotroceni.  

Articole similare:

Ediție incendiară a Zilelor Orașului Rovinari, în acest an, în perioada 18-21 iunie. Artiști foarte cunoscuți și...

[post-views]

Hidroelectrica a informat, joi, acţionarii şi investitorii, că Iulius-Dan Plaveti a preluat mandatul de CEO, în data...

[post-views]

PSD transmite, joi, că este vremea ca PNL ”să meargă în opoziție”, după ce acest partid a...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: