O pacientă care a suferit o intervenție în cadrul Spitalului Județean de Urgență din Târgu-Jiu a ținut să le mulțumească public medicilor care i-au salvat viața.
„Mă înclin cu respect și recunoştință, în fața dlui doctor Lăcătușu Eugen, dlui doctor Soare Claudiu, echipei din cadrul secției de ATI și Chirurgie din cadrul Spitalului Tudor Vladimirescu Târgu-Jiu! Vă mulțumesc pentru că m-ați salvat, pentru că existați și pentru că nu încetați să fiți eroi, onorându-vă profesia pe care v-ați ales-o prin profesionalism, dedicare, empatie, salvând vieți! Veți rămâne în sufletul, memoria și ruga mea pentru tot ceea ce ați făcut pentru mine! Dumnezeu să vă binecuvânteze mereu! Mulțumesc lui Dumnezeu pentru că mi-a îndrumat pașii spre voi, pentru toate binecuvântările și toți oamenii dragi pe care îi am alături!” a transmis Diana Elena Lipianu pe Facebook.
