19:01 Concursul „CLASA VERDE – Pași mici pentru un viitor curat”, la Școala ”Sfântul Nicolae”

[post-views]

Școala Gimnazială „Sfântul Nicolae” organizează primul concurs, din școlile municipiului, dedicat protejării mediului și educației ecologice.

”În cadrul Săptămânii Verzi, elevii vor participa la colectarea selectivă de hârtie, îmbrăcăminte, baterii uzate, ulei alimentar uzat și la activități de voluntariat (plantare, ecologizare). Fiecare gest contează! Împreună construim o școală mai verde și un viitor mai curat” transmite unitatea de învățământ.

Articole similare:

Autoritățile locale din comuna Dragotești anunță că au în implementare proiectul „Furnizare de servicii sociale integrate în...

[post-views]

PSD îi propune președintelui României, Nicușor Dan, să-l desemneze pe Sorin Gridneanu premier. Decizia a fost luat...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: