Scrisoare deschisă către Bolojan privind drumul expres

[post-views]

Liderii politici și administrativi din județele Dolj și Gorj au semnat o scrisoare deschisă, pe care i-o vor trimite premierului Ilie Bolojan, privind necesitatea deblocării investițiilor la drumul de mare viteză Craiova-Târgu-Jiu.

În emisiunea Interviurile Infinit FM, deputatul Mihai Weber, președintele PSD Gorj, a afirmat că documentul a fost aprobat în Conferința Județeană a PSD Dolj și urmează să fie supus validării și-n Conferința PSD Gorj, în care vor fi stabiliți delegații pentru congresul partidului, din data de 7 noiembrie.

 ”Trebuie să se gândească premierul Bolojan că ocupă vremelnic o poziție. Este o investiție ca aurul pentru Gorj, pentru că ar însemna dezvoltare” a declarat Weber.    

Articole similare:

Deputatul Ion Iordache, președintele PNL Gorj acuză c[ „actuala guvernare nu are nici voința, nici preocuparea reală...

[post-views]

Pompierii au intervenit, luni dimineața, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un fânar al unui localnic din...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: