30% din angajații unei primării, dați afară? ”Singurul criteriu va fi cel al meritocrației”

[post-views]

11 angajați ar urma să fie dați afară din Primăria Bâlteni dacă sunt puse în aplicare tăierile anunțate de guvern.

UAT-ul va rămâne cu 28 de posturi din 39, câte sunt acum în organigramă.

“Posturile care vor dispărea trebuie preluate de ceilalți, care au salarii foarte mici. Vor fi foarte greu de motivat să țină munca a 11 oameni” spune primarul Marius Popescu.

Guvernanții le-au sugerat primarilor să se axeze pe atragerea fondurilor europene pentru dezvoltarea comunităților locale. Marius Popescu atrage atenția, însă, că unele primării nu au personal pregătit pentru accesarea banilor europeni.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: