Cum vrea să demonstreze Lădaru că scandalul Aparegio este ”o piesă de teatru, regizată de PSD”

[post-views]

”O piesă de teatru, regizată de PSD” asta este în opinia liderului AUR Târgu-Jiu, Eduard Lădaru, scandalul dintre Primăria Târgu-Jiu și operatorul rețelelor de apă și canalizare, Aparegio.

În urmă cu câteva zile, viceprimarul Bogdan Bejinaru acuza Aparegio că stă prost în ceea ce privește realizarea investițiilor de modernizare a rețelelor, realizate pe fonduri europene, în schimb a majorat tarifele către populație.

Lădaru spune că ”PSD este acționar majoritar al Aparegio, prin Consiliul Județean și Consiliul Local Târgu-Jiu” prin urmare, poate trasa sarcini către consiliul de administrație.

Lădaru consideră că poate oricând fi demisă conducerea Aparegio, dacă nu-și îndeplinește atribuțiile sau nu-și atinge obiectivele stabilite în contractul de mandat.

Eduard Lădaru anunță că va iniția un proiect de hotărâre de consiliu local, pentru a le arăta alegătorilor din Târgu-Jiu că scandalul Aparegio este ”o piesă de teatru proastă”.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: