Fost ministru: Cea mai parte parte a concediilor medicale, pe Oncologie. Vom vorbi despre desființări de spitale

[post-views]

Fostul ministru și deputat de Gorj Dan Vîlceanu se așteaptă ca reforma Guvernului Bolojan să vizeze și sistemul de sănătate din România. În opinia sa, se va reveni la ideea desființării unor spitale de stat mici, care s-a aflat, în trecut, și pe agenda Guvernului Boc.

În emisiunea Interviurile Infinit FM, Vîlceanu a comentat că noul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, a venit cu ”o mică manipulare”, atunci când a adus în discuție problema concediilor medicale pe care și le iau românii.

”Cea mai mare parte a concediilor medicale în România este pe Oncologie. Dacă analizezi cu adevărat cifrele, îți dai seama că există și fraudă dar este extrem de mică față de nivelul care se încearcă să fie prezentat. Cea mai mare parte a concediilor medicale este pe boli profesionale și Oncologie” a afirmat fostul ministru de Finanțe.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: