Mai puține posturi în CS-ul și directoratul CE Oltenia

[post-views]

Guvernul va tăia din posturile de conducere de la Complexul Energetic Oltenia.

”La consiliul de supraveghere, din 7 posturi vor mai rămâne 5, iar la directorat, din 5 posturi vor mai rămâne 3” spune Alin Munteanu, președintele Cartel Alfa Gorj, care a participat la discuțiile de la Ministerul Energiei.

La CEO încă este așteptat bugetul pe anul 2025. Întârzierea a fost generată de faptul că guvernul a acordat companiei doar un sfert din cota din ajutorul de stat, dar și de faptul că, până acum o lună, a fost guvern interimar, afirmă Munteanu.   

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: