Propune tăierea indemnizației consilierilor locali. ”E o mită oficială”

[post-views]

Indemnizațiile consilierilor locali ar trebui reduse, a declarat, în emisiunea Interviurile Infinit FM, Ion Fugaru, fost viceprimar al orașului Târgu-Cărbunești.

În prezent, aceștia încasează până în 10% din salariul primarului, dar Fugaru crede că activitatea ar trebui desfășurată cu o plată modică, de 1%.  

Prezent în studio, Mihai Prunariu, consilier municipal PNL, a afirmat că, în cele 8 luni de la preluarea mandatului, a citit zeci de mii de pagini de proiecte de hotărâri.   

Ion Fugaru a mai spus că, în opinia sa, plata către consilierii locali este un fel de mită pe care o dau primarii, pentru a-și asigura majoritatea.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: