Miner: Simion s-a înțeles cu Crețan dar și cu cei de la SMR-uri

[post-views]

Unul dintre liderii sindicali din Complexul Energetic Oltenia îl acuză pe candidatul AUR la prezidențiale, George Simion, că ”se contrazice singur”.  

 ”S-a înțeles cu Crețan asupra sprijinirii Complexului Energetic Oltenia, dar se înțelege și cu cei de la SMR-uri, lucru care, pentru noi, este rău și foarte rău. Noi, în loc să ne orientăm spre ce avem, începem să plătim tehnologii care nu au fost folosite nicăieri” afirmă Mircea Gherendi, lider sindical la Cariera Roșia.

Acesta pare să creadă mai mult în promisiunea Nicușor Dan, de creare a mixului energetic.   

Gherendi afirmă că în nicio țară din lume nu s-a găsit, până la ora actuală, o alternativă la cărbune, o resursă ce produce energie indiferent de condițiile meteo.

Articole similare:

Autoritățile locale din comuna Dragotești anunță că au în implementare proiectul „Furnizare de servicii sociale integrate în...

[post-views]

PSD îi propune președintelui României, Nicușor Dan, să-l desemneze pe Sorin Gridneanu premier. Decizia a fost luat...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: