Speră să acopere deficitul major de personal

[post-views]

Deficit major de personal la Salvamont Gorj. Instituția funcționează cu doar 12 angajați și are contracte de colaborare cu încă 10 persoane. Pentru a putea funcționa normal ar avea nevoie de circa 60 de angajați.

Sabin Cornoiu, șeful Salvamont România și al serviciului județean, afirmă că problema este la nivel național. În ultimii trei ani, nu s-au mai putut face angajări din cauza ordonanțelor trenuleț.

Sabin Cornoiu speră ca, în maximum un an, să fie deblocate angajările pentru serviciile Salvamont.

“Așteptăm oameni care cred că au aptitudini să înceapă stagiile de pregătire. Au șanse mari să fie angajați” spune șeful salvatorilor montani.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: