Lider: Cred că majorările salariale vor fi spre zero

[post-views]

Un lider sindical din Complexul Energetic Oltenia se teme că bugetul companiei, pe acest an, le va fi nefavorabil angajaților, care, deja, au pierdut la voucherul de vacanță.

”Întârzierea acestui buget mă pune pe gânduri că nu va fi favorabil pentru noi. Când au avut nevoie de noi ne-au lăudat peste tot, dar când să ne aprobe un buget, apar întârzieri” declară Nicușor Văduva, de la Termocentrala Ișalnița.

 Sindicalistul crede că majorările salariale, cerute de alți lideri, vor fi undeva ”spre zero”.

Nicușor Văduva crede că minerii și energeticienii din CEO ar fi putut beneficia, și anul acesta, de voucherul de vacanță de 3000 de lei, dacă liderii marilor sindicate ar fi cerut acest drept în urmă cu câteva săptămâni, când termocentralele pe cărbune au salvat sistemul energetic național.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: