Vîlceanu: Dacă Olguța Vasilescu s-ar băga, ar fi președintele PSD

[post-views]

Fostul ministru și lider liberal Dan Vîlceanu nu crede că Marcel Ciolacu va mai rezista mult în fruntea Partidului Social-Democrat.

Marcel Ciolacu este istorie, nu va mai putea rezista. Are o situație în partid, generată de pierderea alegerilor, foarte complicată” a comentat fostul deputat, în emisiunea Interviurile Infinit FM.

Dan Vîlceanu a mai spus că și scandalul Nordis îi afectează imaginea lui  Ciolacu.  

Vîlceanu a mai spus că PSD a fost obligat să-l mențină pe Marcel Ciolacu, după pierderea alegerilor prezidențiale, pentru a putea rămâne la guvernare. În opinia sa, primarul Craiovei, Olguța Vasilescu, este social-democratul cu cea mai bună reputație, care ar putea prelua conducerea partidului.   

Articole similare:

Interviurile Infinit FM din data de 23 iunie 2026. Invitați: Eduard Ladaru (AUR) și Pantelimon Manta

...
[post-views]

Gorjonline: Bărbat din Gorj arestat preventiv după ce ar fi violat în mod repetat propria fiică de...

[post-views]

Situația este dezastruoasă, este ireversibilă, se apropie închiderea. Au uitat de Complexul Energetic Oltenia, afirmă Nicu Bunoaica,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: