18:13 Doi primari s-au asociat pentru o investiție de milioane

[post-views]

Primarii comunelor Bălănești și Mușetești s-au asociat și vor să introducă, împreună, rețea de gaze în cele două localități.

S-a obținut o finanțare de 6,3 milioane de lei pe Programul ”Anghel Saligny”. Lucrarea ar putea fi scoasă la licitație în câteva luni.  

Este prioritatea primarului Ovidiu Pungan, în acest an. Edilul de la Bălănești mai are în plan finalizarea lucrărilor la sala de sport, modernizarea drumului comunal Ohaba-Blidari și continuarea lucrărilor la  centrul de permanență din Glodeni.   

Primarii așteaptă bugetele pentru a vedea pe ce bani se pot baza în acest an. Ovidiu Pungan spune că are multe plăți de făcut. Sunt facturi neachitate, dar și contribuții care trebuie plătite către stat.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: