18:41 Ciolacu amenință din nou că va demisiona, dacă PNL pleacă de la guvernare

[post-views]

Premierul Marcel Ciolacu a declarat, marți, la Digi 24, că își va da depune mandatul dacă liberalii rup coaliția de guvernare.

Declarația vine după ce Nicolae Ciucă a anunțat, luni seară, că alianța cu PSD „se oprește aici” și că reprezentanții PNL rămân în guvern „doar pentru a împiedica escaladarea completă a abuzurilor”.

Nu e prima oară când Ciolacu amenință cu demisia, marţi declarând că „rămâne consecvent” iar, dacă PNL va rupe coaliția, își „va depune mandatul”. Pe de altă parte, oficial, liberalii nu vor să agite spiritele și susțin că nu iau în calcul ieșirea de la guvernare în momentul de față, dar recunosc că, după alegeri, nu mai vor să facă echipă cu PSD.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: