Liderul SOS Gorj: Și Partidul Comunist avea foruri democratice

[post-views]

Excluderea Dianei Șoșoacă din cursa pentru Cotroceni arată că în România a murit democrația, declară Ilie Petrescu, președintele SOS România filiala Gorj.

Fostul senator critică în termenu duri decizia Curții Constituționale de a nu permite candidatura lui Șoșoacă. Petrescu consideră că țara se duce într-o direcție greșită, că ceea ce s-a întâmplat este ”o făcătură națională” care se va întoarce împotriva „găștii politice” din România. �

Ilie Petrescu încă n-a luat decizia de a intra în bătălia pentru un post de parlamentar. Spune, însă, că va lupta pentru Gorj și acuză că ”toți politicienii din România au devenit ghiocei în exprimările publice”.

Articole similare:

Primarul AUR al comunei Căpreni, Radu Bîrdăcel, a făcut scurt bilanț al realizărilor, la un an de...

[post-views]

Un adolescent de 16 ani, din orașul Rovinari, s-a urcat băut la volan, azi-noapte, și a ajuns...

[post-views]

CSM Târgu Jiu a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 22-30, confruntarea cu Minaur Baia Mare. Partida...

[post-views]

CSM Târgu Jiu a pierdut, vineri, confruntarea cu Minerul Lupeni, disputată pe teren propriu, scor 0-1. Partida...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

blank

Infinit hits: