11:14 Arestat după ce a incendiat casa fostei soții

[post-views]

Un bărbat de 59 de ani, a fost reținut de polițiști, după ce ar fi dat foc casei fostei soții, din satul Stolojani al comunei Bălești.

”La data de 20 septembrie a.c., polițiștii au fost sesizați prin apelul 112 de o femeie, din localitatea Stolojani despre faptul că la locuința vecinilor săi, a izbucnit un incendiu. La faţa locului s-au deplasat polițiștii, ocazie cu care s-a stabilit faptul că, incendiul se manifesta la locuința ce aparține unei localnice de 51 de ani, fosta soție a bărbatului reținut. La fața locului au intervenit pompieri din cadrul ISU Gorj care au localizat și stins incendiul, nefiind puse în pericol alte imobile sau vieți omenești. În urma incendiului ar fi ars aproximativ 90% din imobilul de locuit. Polițiștii continuă cercetările pentru luarea tuturor măsurilor legale” transmite IPJ Gorj.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: