Noua conducere a Complexului Energetic Oltenia a convocat, pentru data de 30 iunie, ședința comisiei mixte administrație sindicate.
“Vă comunicăm că în data de 30.06.2026, ora 12:00, la sediul Sucursalei Miniere Tg-Jiu, din strada Tudor Vladimirescu, nr. 1-15, Tg-Jiu, vor avea loc lucrările Comisiei Mixte administrație – sindicate, cu următoarea ordine de zi:
- Analiza, avizarea/aprobarea solicitărilor privind acordarea unor ajutoare materiale pentru boli grave și incurabile;
- Analiză/aprobare REGULAMENT pentru achiziționarea de cărbune pentru încălzire de către salariații Societății Complexul Energetic Oltenia S.A. în anul 2026;
- Diverse.
Vă rugăm să asigurați prezența membrilor titulari din Comisia mixtă administrație – sindicate a Contractului Colectiv de Muncă al societății” arată adresa de convocare a ședinței.
