Începe construirea parcului fotovoltaic pentru autoconsum al Primăriei Târgu Jiu.
Autoritățile locale au anunțat că s-a dat ordinul de începere a lucrărilor.
Viceprimarul Bogdan Bejinaru a spus, pe Facebook, într-o scurtă înregistrare video, că parcul fotovoltaic va fi realizat, în zona Ciocârlău, pe o suprafață de 70 de mii de metri părați, urmând să aibă o putere instalată de 2,4MW.