Deputatul Ion Iordache a fost înlocuit, marți, de la șefia PNL Gorj.
Conducerea centrală a Partidului Național Liberal a decis ca generalul în rezervă, Ioan Sîrbu, să preia, interimar, postul de președinte al organizației județene.
“Sugestia mea domnului președinte Bolojan a fost Iulian Popescu. E omul respectat în organizație, care a avut cele mai multe voturi uninominal. Nu pot decât să îi urez succes domnului Sîrbu” spune deputatul Ion Iordache.
Au apărut, din nou speculații, legate de o plecare a lui Ion Iordahce la AUR. Deputatul dă asigurări că nu ia în calcul să plece la niciun partid.