Primarul comunei Prigoria, Claudiu Bogdan, a semnat, la Ministerul Dezvoltării, contractul pentru alimentare cu apă și colectare ape uzate în satul Bucșana. Investiția de ridică la peste 10 milioane de lei.
„Obstacolele nu pun stop dezvoltării Gorjului și continuării investițiilor. Suntem determinați și rămânem implicați în susținerea proiectelor care aduc plus valoare vieții gorjenilor, iar, în acest sens, la Ministerul Dezvoltării, a fost semnat contractul de ”Alimentare cu apă și colectare ape uzate în satul Bucșana, comuna Prigoria”, în valoare totală de peste 10 milioane de lei. Felicitări domnului primar Claudiu Bogdan și întregii echipe de la Prigoria, pentru ceea ce reușesc să construiască în localitatea dumnealor!” a anunțat, pe Facebook, deputatul Mihai Weber, președintele PSD Gorj.