Dan Vîlceanu: Marcel Boloș, un om slab, căruia i-a plăcut funcția mai mult decât interesul țării

[post-views]

”Marcel Boloș a fost un om slab, căruia i-a plăcut mai mult funcția decât interesul țării” reacționează fostul ministrul liberal de Finanțe, Dan Vîlceanu, la scandalul apărut între Boloș și fostul premier Marcel Ciolacu.

Marcel Boloş a afirmat că l-a anunţat de ”cel puţin 6 ori” pe premierul Marcel Ciolacu că „deficitul bugetar  se duce în cap”. Informările au început din 18 august 2024. „Mi-a spus că îl doare în organul genital de deficitul bugetar”, spunea Boloş.

”Discuția arată un Marcel Ciolacu nepăsător, concentrat doar pe câștigarea alegerilor și un Marcel Boloș slab, care nu vrea să-și asume responsabilitatea” spune Vîlceanu.

Dan Vîlceanu afirmă că doar ministrul de Finanțe și nimeni altcineva nu decide ce împrumuturi ia România. Fostul deputat amintește că a avertizat, pe parcursul întregului an 2024, că PNL este la guvernare doar cu numele, pentru că echipa de atunci a lui Nicolae Ciucă nu se putea opune PSD.

Fostul ministru de Finanțe afirmă că și pe viitor România va fi afectată de măsurile pe care le ia, acum, Guvernul Bolojan.

”Trebuia să avem creștere economică în continuare, nu să punem economia în genunchi” declară Dan Vîlceanu.

Articole similare:

Ministerul Educaţiei anunţă că aproape 131.000 de candidaţi sunt aşteptaţi să susţină probele scrise ale examenului de...

[post-views]

Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș, Bihor,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: