Procesul dintre Primăria Bălești și Poliția Locală, la Curtea de Apel Craiova

[post-views]

Procesul dintre Primăria Bălești și Poliția Locală a ajuns la Curtea de Apel Craiova.

”Suntem în plin proces, dar decizia ne-o menținem” afirmă primarul Mădălin Ungureanu, care, în luna martie, în urma unei hotărâri luate în consiliul local, a decis desființarea instituției.

Motivul invocat, atunci, a fost că banii sunt cheltuiți degeaba, efectele nefiind cele scontate. Se așteaptă, acum, decizia Guvernului Bolojan privind modul în care Poliția Locală va funcționa în țară.

”Așteptăm pachetul 2. Cu siguranță vor veni reduceri de personal, dar nu știm criteriile” afirmă Ungureanu.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: