Un parlamentar de Gorj își donează indemnizația pentru sinistrații din Neamț și Suceava

[post-views]

Deputatul AUR Gorj, Ionelia Priescu, a anunțat că-și va dona indemnizația sinistraților din Neamț și Suceava, grav afectați de inundațiile de la finalul săptămânii trecute.

La sediul din Târgu-Jiu al Alianței pentru Unirea Românilor, gorjenii care vor să dea o mână de ajutor pot aduce alimente, produse de igienă și chiar materiale de construcții.   

Se estimează că peste 2.500 de persoane au fost afectate de inundaţiile din cele două județe, valoarea pagubelor nefiind încă stabilită.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: