Ce spune Romanescu despre blocurile din Narcise. ”Cei de la PNL au învățat un singur lucru: să critice”

[post-views]

Reprezentanți ai Primăriei Târgu-Jiu monitorizează lucrările la noile locuințe din cartierul Narcise, afirmă primarul Marcel Romanescu, după ce liberalii au adus în discuție calitatea investițiilor care se fac aici.

Săptămâna trecută, consilierul PNL Cosmin Țîrvuloiu a vizitat șantierul iar, ulterior, a scris, pe Facebook, că n-ar fi fost aplicat tratamentul ignifug la ”cele 6 unități individuale aflate într-un stadiu mai avansat (cu structura de lemn edificată și pereții exteriori din OSB montați)”.

Romanescu spune, însă, că atât el cât și viceprimarul municipiului, dar și oameni de specialitate țin legătura cu constructorii și că ”nimeni nu este atât de nebun să-și permită ca, la recepție, să nu fie lucrările realizate ca-n proiect”.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: