Primarul care nu se teme de concedieri. ”Oamenii pregătiți găsesc loc de muncă”

[post-views]

Primarii ar putea fi nevoiți să dea afară angajați, după ce va intra în vigoare noul pachet de măsuri de austeritate.

În presă circulă informația că 20-25% dintre funcționarii din UAT-uri ar trebui să plece acasă. De altfel, aceștia au făcut o grevă de avertisment, săptămâna trecută, și amenință cu greva generală.  

La Primăria Turceni nu este panică.

”Oamenii pregătiți au capacitatea să-și găsească un loc de muncă oriunde. Problema este pentru cei nepregătiți. Dacă, mâine, se închide Primăria Turceni, toți ne găsim un loc de muncă” spune primarul Constantin Popescu.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: