Liderul liberalilor gorjeni, Ion Iordache, dă vina pe PSD pentru situația economică grea prin care trece, acum, România. ”Niște trădători, așa cum au fost dintotdeauna, niște neasumați!” spune deputatul despre partenerii de coaliție.
Iordache susține că social-democrații sunt cei care au făcut “cheltuieli fără măsură”, iar pe Programul “Anghel Saligny”, plățile ar fi fost făcute în avans.
Liderul PNL Gorj crede că PSD este deranjat, acum, că premierul Ilie Bolojan a decis să taie din avantaje și sinecuri.
Ion Iordache susține că investițiile pe Programul “Anghel Saligny” nu se vor bloca ci vor fi prioritizate, iar unele facturi vor fi eșalonate la plată.