Fost lider: Văd atâta resemnare, nepăsare și ipocrizie!

[post-views]

Manu Tomescu nu înțelege lipsa de reacție a angajaților Complexului Energetic Oltenia în fața planului draconic de închidere de capacități. La 1 ianuarie 2026, termocentralele ar putea intra în rezervă de capacitate.

”Văd atâta resemnare, nepăsare și ipocrizie din partea celor care ar trebui să se implice, dar și nepăsare din partea celor care ar trebui să-i tragă de mânecă” a comentat fostul vicepreședinte al Sindicatului Energia Rovinari, în emisiunea Interviurile Infinit FM.

În opinia sa, mișcarea sindicală ar trebui să aibă 10 revendicări pentru care să lupte, pentru a obține măcar câteva dintre ele.

Tomescu s-a pensionat, anul trecut, în baza legii de reducere a vârstei de pensionare, pentru care a luptat în stradă, timp de 2 ani.

Fostul sindicalist a afirmat că a pus mare preț pe locul său de muncă, datorită căruia și-a întreținut familia.

”Mă cutremur când mă gândesc că alții nu vor avea ce-am avut eu, ocazia asta! Am copilul care muncește prin străinătate, eu trec prin asta de ani de zile. Știu prin ce-o să treacă gorjenii” a comentat Manu Tomescu.

Articole similare:

Președintele Nicușor Dan a declarat că România va continua să sprijine Republica Moldova cu energie electrică, chiar...

[post-views]

Compania Naţională de Investiţii Rutiere (CNIR) a stabilit împărţirea Autostrăzii A13 Braşov – Bacău, cu o lungime...

[post-views]

Președintele Nicușor Dan a declarat, joi seară, la Chișinău, că vor avea loc noi consultări cu partidele,...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: