08:20 Cutremur de 3,7

[post-views]

Un cutremur cu magnitudinea 3,7 s-a produs, miercuri dimineața, la ora 7:19, în zona seismică Vrancea, județul Vrancea, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).

Seismul a avut loc la adâncimea de 110 kilometri, în apropierea următoarelor orașe: 43 km vest de Focșani, 66 km est de Sfântu-Gheorghe, 71 km nord de Buzău, 81 km est de Brașov și 90 km sud de Bacău și 95 km sud-vest de Bârlad.

Cele mai mari cutremure din acest an, ambele de 4,4 pe Richter, au avut loc pe data de 13 februarie, în județul Buzău, respectiv, pe 11 mai, în județul Vrancea.

Anul trecut, cel mai important seism a avut magnitudinea 5,4 și s-a produs în județul Buzău, în data de 16 septembrie

Articole similare:

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut, joi, pentru 24 de ore, fiind acuzat că,...

[post-views]

Premierul Ilie Bolojan poate rămâne la conducerea guvernului chiar dacă PSD își retrage miniștrii din cabinet, după...

[post-views]

H&M se confruntă din nou cu probleme financiare, iar gigantul suedez al ”modei rapide” a anunțat închiderea...

[post-views]

Deputatul PSD Gorj Claudiu Manta critică intenția guvernului de a scoate la vânzare pachete de acțiuni ale...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: