Lider: Vrem să vedem o urgentare a decalării termenelor

[post-views]

Jan Popescu, președintele executiv al Sindicatului Mine Energie Oltenia, se așteaptă ca noul guvern, instalat după alegerea lui Nicușor Dan în funcția de președinte, să găsească cele mai bune soluții pentru păstrarea cărbunelui în mixul național.

“Cred că se va apleca mai temeinic asupra viitorului acestei companii și va face tot ceea de depinde de el pentru ca sistemul energetic național să nu fie pus în pericol din cauza lipsei energie pe cărbune produsă de Complexul Energetic Oltenia” afirmă sindicalistul.

Popescu amintește că Nicușor Dan a promis, în campania electorală, realizarea unui gigant energetic.

Articole similare:

Lucrările ample de reabilitare a Colegiului Național “Tudor Vladimirescu” din Târgu-Jiu ar urma să fie finalizate până...

[post-views]

Cărbunele nu are foarte mulți prieteni la București, mai ales în Guvernul României, recunoaște deputatul PSD Claudiu...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: