Lider: S-au certat și cu americanii!

[post-views]

”Campanie electorală, în rest nimic” asta sunt, pentru liderul sindical Nicu Bunoaica, noile promisiuni pe care le fac miniștrii Boloș și Burduja privind amânarea termenelor de închidere a centralelor pe cărbune.

Președintele Sindicatului Solidaritatea 2013 amintește că, într-o discuție pe care a avut-o cu actualul ministru al Energiei, acesta a pus acceptul pe modulele nucleare de mici dimensiuni, nicidecum pe cărbune.

”Spunea Burduja că vin americanii și să lăsăm chestia cu cărbunele, că nu mai este de actualitate. Dar, s-au certat  și cu americanii” afirmă Bunoaica.

În opinia sa, doar un nou guvern, al suveraniștilor, va putea salva mineritul.

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: