Încrezător că ”determinații” vor rămâne în CEO. Lider: Poate, vor pune și mai mult suflet

[post-views]

Primii 600 de mineri, angajați în urmă cu 3 ani pe perioadă determinată, au primit o nouă prelungire, cu 5 luni, a contractelor de muncă, după ce, în aprilie, li se făcuseră doar pe o lună.

Soarta lor în Complexul Energetic Oltenia depinde, ca și în cazul celorlalți angajați pe perioadă determinată, de ceea ce se va întâmpla cu planul de restructurare, dacă termenele de închidere a centralelor pe cărbune se vor decala sau nu.

”Eu cred că vor fi transformate în perioadă nedeterminată și vor avea siguranță așa cum avem și noi. Poate, colegii noștri, pe alocuri, vor pune și mai mult suflet în această companie. Este credința mea că aceste contracte vor fi prelungite” spune Jan Popescu, președintele executiv al Sindicatului Mine Energie Oltenia.  

Articole similare:

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Gorj a sprijinit organizarea unei importante sesiuni de...

[post-views]

Gorjonline: Negocieri pentru cota de cărbune acordată angajaților din Complexul Energetic Oltenia. Săptămâna viitoare este programată o...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: