Când vor fi montate panourile fotovoltaice pe casele gorjenilor vulnerabili

[post-views]

La nivelul Consiliului Județean Gorj a fost înființat un ghiseu de eficiență energetică.

Aproape 2.000 de dosare au fost depuse, până în prezent, de persoane vulnerabile care doresc instalarea de panouri fotovoltaice pe locuințe. Numai 1500 vor beneficia, însă de astfel de sisteme.

 Investițiile vor începe în a doua jumătate a anului, spune Anca Bordușanu, vicepreședintele Consiliului Județean Gorj.

Articole similare:

Aristică Coiculescu, primarul PSD al comunei Arcani, consideră că s-a prelungit prea mult criza politică de la...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: