07:03 Gorjeni amendaţi după ce au dat foc la vegetaţia uscată

[post-views]

Comisarii Gărzii de Mediu au aplicat, luni, amenzi de circa 17.500 de lei unor gorjeni prinşi dând foc la vegetaţia uscată, iar controale vor avea loc şi-n perioada următoare.

„Odată cu încălzirea vremii, au apărut și incendiile de vegetație. Echipe mixte, alcătuite din reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență și comisarii Gărzii de Mediu Gorj, sunt în alertă maximă și fac verificări pe raza întregului judet. Numai astăzi (n.r. luni) au fost aplicate sancțiuni contravenționale, în valoare de circa 17.500 lei, persoanelor care au fost surprinse incendiind vegetația ierboasă. Controalele vor continua inclusiv în zilele de weekend” a anunţat instituţia.

Articole similare:

Aristică Coiculescu, primarul PSD al comunei Arcani, consideră că s-a prelungit prea mult criza politică de la...

[post-views]

Ultima oră

Plasare produse

Infinit hits: